تبلیغات
کاوش یک - ویژگیهای جدید Mountain Lion

ویژگیهای جدید Mountain Lion

جمعه 6 مرداد 1391  10:23 ق.ظ

نوع مطلب :» سیستم عامل ،» نرم افزار ،» کامپیوتر و لپ تاپ ،


دیروز ویرایش جدید سیستم عامل مک بنام Mountain Lion 10 .8 منتشر شده است. اگر شما دارای ویرایش ۱۰٫۷ این سیستم عامل باشید میتوانید با خرید آن به این ویرایش آپدیت نمایید و یا آنکه آنرا نصب نمایید.

این سیستم عامل با حجم حدود ۴ گیگابایت و قیمت ۱۹٫۹۹$ از طریق App Store نیز بفروش میرسد.

در ادامه این مطلب شما میتوانید با ویژگیهای جدید این سیستم عامل آشنا شوید.

 ویژگیهای جدید Mountain Lion


 

 

iCloud

با iCloud شما راحت تر از گذشته میتوانید آیپد، آیفون یا آیپاد تاچ خود را با مک بوک خود سینک نمایید. تغییراتی که در یادداشتهای روزانه، تقویم، ایمیل و اسناد خود در مک بوک میدهید را میتوانید روی آیفون و آیپد خود ببینید و برعکس تغییرات روی آیپد یا آیفون شما از طریق iCloud و بصورت اینترنتی روی مک بوک شما منتقل میشود.


 

 

Reminders

برنامه Reminder یکی از برنامه های اضافه شده روی این سیستم عامل میباشد. در این برنامه شما میتوانید لیستهای متعددی تهیه کرده و تاریخی برای اجرای کارهای مختلف خود تعیین نمایید تا همیشه کارهای شما را به یادآوری کند و بکمک iCloud میتوانید آنرا با آیپد و آیفون خود سینک نمایید.


 

 

Notes

برنامه یادداشت جدید Notes برنامه ای است که آنچه شما بخاطر می آوردید براحتی میتوانید در آن یادداشت کنید و عکس به آن ضمیمه نمایید و براحتی آنرا بوسیله iMessage و Mail ارسال کنید.


 

 

Messages

برنامه Messages برنامه ای است که شما بوسیله iMessage میتوانید با دوستان خود روی آیفون و آیپد که دارای iOS 5 هستند پیام ارسال کنید و با آنان بصورت اینترنتی گفتگو کنید. همچنین شما میتوانید بکمک آن عکس، فیلم و یا سندی را برای یک یا یک گروه از دوستان خود ارسال نمایید. همچنین میتوانید متوجه نوشتن پیام توسط دوستان خود باشید و یا آنکه گزارش دریافت پیامهای فرستاده شده به دوستان خود را دریافت کنید. 

 

Notification Center

یکی از قسمتتهای جدید و جذاب این سیستم عامل Notification Center آن میباشد که صفحه ای است روی همه برنامه های در حال اجرا باز شده و میتوانید در آن ایمیل جدید، مسیج جدید و یا آپدیت برنامه ها را مشاهده کنید.Power Nap

امکان Power Nap یکی از امکانات جالبی است که هنگامی که کامپیوتر شما روی Sleep mode است میتواند ایمیلهای شما را بروز رسانی کند و یا آنکه یادداشتهای روزانه و عکسها و اسناد شما را با iCloud سینک کرده و یا از کامپیوتر شما بک آپ گرفته و نرم افزارهای شما را بروز رسانی کند.


Dictation

اکنون شما میتوانید در همه قسمتها بجای تایپ صحبت نمایید تا نرم افزار Dictation صحبتهای شما را تایپ کند. این نرم افزار از میکروفون مک شما استفاده میکند و در حال حاضر از لهجه انگلیسی آمریکا و انگلیس استرالیا و زبان فرانسه و آلمانی و ژاپنی پشتیبانی میکند.


Sharing

دکمه Share در این سیستم عامل امکان جدیدی میباشد که به شما در جای جای آن این امکان را میدهد تا عکسها و ویدیوها و سایر فایلهای خود را بوسیله iMessage, mail  برای دوستان خود بفرستید و یا لینک سافاری را برای آنها ارسال کنید.


Game Center

با استفاده از این امکان شما میتوانید با دیگران از روی آیفون و آیپد بازی نمایید. فقط کافی است که با اکانت iOS خود در آن وارد شده و بازیهای خود و امتیازات کسب شده خود و دیگران را در سراسر جهان ببینید و با افراد دیگر در سراسر جهان بازیهای چند نفره را انجام دهید.


Safari

نرم افزار سافاری هم در این سیستم عامل سریعتر و هوشمند تر عمل میکند. جستجوی آن در اینترنت بسیار هوشمندانه تر عمل میکند و با توجه به موارد جستجو و تاریخه مرورگر شما پیشنهادات بهتری در جستجو به شما میدهد و شما میتوانید صفحات و بوک مارکهای خود را با آیپد و آیفون سینک نمایید و JavaScript را میتوانید سریعتر از سایر مرورگرها لود نماید.


بیش از دویست امکان جدید

در این ویرایش Mountain Lion بیش از دویست امکان جدید وجود دارد که شما میتوانید لیست و جزییات آنها را در سایت اپل مشاهده نمایید.


نوشته شده توسط: سینا * | آخرین ویرایش:- | نظرات ()