تبلیغات
کاوش یک - رای دادگاه: سامسونگ از اپل کپی کرده است و باید حداقل ۱.۰۴۹ میلیارد دلار به عنوان خسارت به اپل پرداخت کند

رای دادگاه: سامسونگ از اپل کپی کرده است و باید حداقل ۱.۰۴۹ میلیارد دلار به عنوان خسارت به اپل پرداخت کند

پنجشنبه 9 شهریور 1391  03:04 ب.ظ

نوع مطلب :» متفرقه ،» خبر ،» موبایل ،» فناوری ،


پس از بررسی نسبتا کوتاه مدت هیئت منصفه دادگاه رسیدگی شکایت اپل از سامسونگ که سه روز پیش به پایان رسید، نتیجه‌گیری نهایی اعلام شد. هیئت منصفه ۹ نفره این دادگاه به اتفاق آراء تصمیم گرفتند تا سامسونگ را متخلف دانسته و مجبور به پرداخت حداقل 1,049,343,540 دلار به اپل کنند. از آن طرف کلیه شکایت سامسونگ از اپل رد شده و در این مناقشه هیچ چیز عاید سامسونگ نخواهد شد.منبع : زومیت

هیئت منصفه دادگاه رسیدگی شکایت اپل از سامسونگ رای خود را اعلام نموده و هرچند با مبلغ ۲.۵ میلیارد دلاری درخواستی اپل موافقت نکرد اما سامسونگ را مجبور به پرداخت حدود ۱.۰۵ میلیارد دلار به اپل نموده است. از طرف دیگر سامسونگ نیز که اپل را متهم به نقض اختراع‌های ثبت شده خود کرده بود هیچ چیز عایدش نشده و دادگاه شکایت این شرکت کره‌ای را وارد ندانسته است.

از آنجایی که رای دادگاه قرائت شده است کار برای شروع مجدد سامسونگ بسیار دشوار شده است. چون هیئت منصفه دادگاه شکایت اپل از سامسونگ به خاطر نقض اختراع‌های ثبت شده این شرکت را تقریبا در تمام ابزارهای مورد شکایت (۲۰ ابزار) وارد دانسته است.

سامسونگ که به نامعتبر بودن برخی از اختراع‌های ثبت شده اپل در زمان بکارگیری آنها در محصولات خود امید بسته بود در این زمینه نیز ناامید شد. چون دادگاه اعلام کرد که حتی یکی از اختراع‌های ثبت شده اپل نیز نامعتبر نبوده و همگی به نام این شرکت ثبت شده‌اند.

البته اپل نیز در زمینه طراحی ظاهری آیکون‌های iOS و ترکیب‌بندی صفحه‌هات این سیستم عامل مجبور به عقب نشینی شد. چون هیئت منصفه اعتقاد داشت که این موارد نه معروف و مشهور هستند و نه حفاظت شده.

پس از قرائت رای هیئت منصفه، سامسونگ اعلام کرد که رقم ۱٫۰۵۱٫۸۵۵٫۰۰۰ دلاری جریمه منطقی نیست چون این شرکت در وهله اول پتنت‌های اپل را نقض نکرده است. سپس هیئت منصفه تجدیدنظر نموده و مبلغ خسارت را به ۱.۰۴۹ میلیارد دلار کاهش داد.

بدون شک رای این دادگاه تاثیر بزرگی برروی بازار ابزارهای الکترونیکی هر دو شرکت و مصرف‌کنندگان خواهد داشت و سامسونگ با چالش‌های بزرگ برای فروش محصولات خود مواجه خواهد شد.

رای کامل دادگاه را در قالب فایل PDF دریافت کنید.


نوشته شده توسط: سینا * | آخرین ویرایش:- | نظرات ()