تبلیغات
کاوش یک - واکنش اپل و سامسونگ به رای دادگاه

واکنش اپل و سامسونگ به رای دادگاه

پنجشنبه 9 شهریور 1391  03:10 ب.ظ

تیم کوک: نتیجه دادگاه بلند آوا و واضح بود: دزدی کار درستی نیست!

ما از هیئت منصفه دادگاه به خاطر سرویس و رای آنها و همچنین زمانی که صرف گوش سپردن به داستان ما نمودند، سپاسگذاریم و بسیار خوشحالیم که بالاخره توانستیم صحبت‌های خود را منتقل کنیم. کوهی از اسناد و مدارک در طول دادگاه ارائه شدند که نشان می‌دادند سامسونگ بسیار عمیق‌تر از آنچه همه تصور می‌کردند از اپل کپی کرده است. مناقشه اپل و سامسونگ بسیار فراتر از اختراع‌های ثبت شده یا پول است. این دادگاه به خاطر ارزش‌ها برگزار شده است. در اپل ما برای اصالت و خلاقیت ارزش قائل هستیم و زندگی خود را صرف ساخت بهترین محصولات دنیا نموده‌ایم. ما این محصولات را برای خشنودی و لذت مشتریان خود تولید کرده‌ایم، نه برای اینکه رقبای ما از روی آنها کپی‌برداری کنند. ما به دادگاه برای دریافتن رفتار خودسر سامسونگ و ارسال پیغام واضح و شفاف «دزدی کار درستی نیست» آفرین می‌گوییم.

براساس اعلام 9to5 Mac مدیرعامل اپل خطاب به کارمندان با ارزش‌ترین کمپانی دنیا گفته است:

امروز روز ارزشمندی برای اپل و همه نوآوران است. بسیاری از شما از نزدیک روند پیشرفت مناقشه ما در مقابل سامسونگ را طی هفته‌های اخیر دنبال کرده‌اید. ما روند قانونی را با اکراه و پس از درخواست‌های مکرر از سامسونگ برای متوقف کردن کپی از کار ما، آغاز کردیم. از نظر ما، این دادگاه و شکایت برای رسیدگی به امور مهمتر از پول و اختراع‌ ثبت شده است. این دادگاه برای ارزش‌ها برپا شده است. ...

سامسونگ که پس از رای امروز دادگاه مشتریان امریکایی خود را از دست داده، گفت:

نتیجه امروز دادگاه نباید به عنوان برد اپل قلمداد شود، در واقع مصرف کننده امریکایی متضرر شده است. آنها انتخاب‌های کمتر، خلاقیت محدودتر و قیمت بالاتر محصولات را تجربه خواهند کرد. این موضوع واقعا باعث تاسف است که قانون اختراع‌های ثبت شده می‌تواند دست‌کاری شود تا یک کمپانی بتواند بصورت انحصاری برروی مربع و مستطیل‌ها با گوشه‌های منحنی شکل، یا فناوری که هر روز توسط سامسونگ و کمپانی‌های دیگر توسعه داده می‌شود، تسلط یابند. مصرف‌کنندگان می‌بایست حق انتخاب داشته باشند، آنها وقتی محصول سامسونگ را خرید می‌کنند می‌دانند چه انتخاب کرده‌اند. این نتیجه نهایی این نبرد نیست، سامسونگ به نوآوری و خلاقیت خود ادامه داده و محصولات بیشتری را برای مصرف‌کنندگان آماده می‌کند.


منبع : زومیت


نوشته شده توسط: سینا * | آخرین ویرایش:- | نظرات ()

دنبالک ها: zoomit ،