تبلیغات
کاوش یک - گوشی‌های ویندوز فون 8 و همکاری مجدد HTC و مایکروسافت

گوشی‌های ویندوز فون 8 و همکاری مجدد HTC و مایکروسافت

پنجشنبه 6 مهر 1391  09:55 ق.ظ

نوع مطلب :» موبایل ،» فناوری ،

شرکت HTC مدت‌های مدیدی با مایکروسافت همکاری داشته است، به خصوص آن دوران که iPAQهای تولیدی HTC مجهز به سیستم‌عامل پاکت پی‌سی (Pocket PC) مایکروسافت بود یا حتی اولین تلفن هوشمند مایکروسافت، Orange SPV اچ‌تی‌سی تولید شد. HTC، این شرکت تایوانی همیشه ایام با غول‌های نرم‌افزاری رابطه‌ای دوستانه داشته است و اخیراً این دوستی حتی نزدیک‌تر و صمیمانه‌تر نیز شده است. سرمایه‌گذاری HTC بر روی سیستم عامل اندروید موجب کمرنگ شدن همکاری‌های آن با مایکروسافت شده بود، به خصوص پس از عرضه گوشی لومیای نوکیا این موضوع بیش از پیش در محاق رفته بود. اما به نظر می‌رسد این اوضاع و احوال در حال تغییر و تحول است.

htc8xpress


بسیار ذوق‌زده‌ایم که می‌خواهیم عرضه کننده بعدی باشیم.

گراهام وویلر از HTC که اخیراً با سایت فناوری Verge مصاحبه کرده، اذعان می‌کند که آنها از این موضوع که قرار است گوشی‌های مجهز به ویندوزفون 8 را تولید و پس از نوکیا دومین شرکتی باشند که به چنین امکانی دست پیدا می‌کنند، «هیجان‌زده» هستند. از سویی دیگر او که مدیر بخش EMEA و مدیر اقتصادی‌سازی محصولات است می‌افزاید:

نخستین گوشی‌های تولیدی‌مان ویندوزی بودند، و این سیستم عامل در برخی از گوشی‌های مهم ما وجود داشت.

این هیجان ناشی از دستورالعمل‌هایی است که پیتر چاو، مدیرعامل شرکت HTC به تیم خود داده و از آنها درخواست کرده تا بر روی گجت‌های ویندوزفون 8 متمرکز شوند. او ادامه می‌دهد: پیتر در صحبت‌هایی از همه ما درخواست کرد تا به دنبال تولید گوشی‌های ویندوزفون 8 برویم.

نتیجه این موضوع تولید دو گوشی مجهز به ویندوزفون 8 با نام‌های 8X و 8S  است که با اقتباس از کاشی‌های ویندوز جدید طراحی آنها صورت گرفته است. وویلر می‌افزاید: «یک برگه کاغذ سفید برداشتیم و طراحان با الهام از صفحه آغازین ویندوز به کشیدن اتودهای اولیه سرگرم شدند.» گوشی 8X قدری از این فلسفه کاشی‌های ویندوزفون 8 به دور است، اما HTC در زمینه بکارگیری گوشی‌های مجهز به این سیستم عامل جدید مسمم است. این گوشی که مجهز به صفحه نمایش 4.3 اینچی است، حتی دوربین جلوی آن نیز قادر به فیلم‌برداری با رزولوشن 1080P است – درواقع HTC موفق به ساخت گوشی ویندوزی سبک و زیبایی شده است که می‌تواند رقیبی جدی برای گوشی لومیای نوکیا باشد.

منبع : زومیتنوشته شده توسط: سینا * | آخرین ویرایش:پنجشنبه 6 مهر 1391 | نظرات ()