تبلیغات
کاوش یک - خداحافظ 4 هسته ای، سلام به پردازنده 48 هسته ای

خداحافظ 4 هسته ای، سلام به پردازنده 48 هسته ای

شنبه 13 آبان 1391  06:02 ب.ظ

نوع مطلب :» فناوری ،» موبایل ،» تبلت ها ،

پروسسورهای ۴ هسته ای از سامسونگ، کوالکام و انویدیا این روزها در دستگاههای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند، دستگاههایی همانند تبلت ها و اسمارت فون ها. اما اینتل ظاهرا به دنبال دادن یک شوک قدرتمند به بازار پرازنده هاست و این کار را می خواهد با اضافه نمودن چند هسته انجام دهد.

حقیقت این است که آنها می خواهند پردازنده ای ۴۸ هسته ای تولید نمایند.

بطور معمولی، هسته ها کار تقسیم کارها یا وظایف پیچیده را انجام می دهند در کنار واحدهای گرافیکی که کار اختصاصی خود را انجام می دهند. بعنوان  مثال، رندر یک ویدئو برروی یک پردازنده ۴ هسته ای می تواند سریعتر از یک پردازنده ۲ هسته ای انجام شود چرا که اینکار در بین ۴ هسته تقسیم می شود. ۴۸ هسته نیز به همین شکل عمل خواهد کرد، کارها و وظایف مختلف را به ۴۸ قسمت تقسیم می کند تا کار هر بخش توسط یک هسته انجام شود.

محققان در گفتگویی با Computerworld اعلام کرده اند که این تکنولوژی در فاصله ای ۱۰ ساله از امروز قرار دارد، اما ظاهرا اینتل بسیار سرسخت تر است و بیشتر از بقیه به فکر پیشرفت. یکی از ماموران ارشد بخش تکنولوژی اینتل به Computerworld می گوید که آنها از پردازنده ای ۴۸ هسته ای در دستگاهها بسیار قبل از سال ۲۰۲۲ استفاده خواهند نمود.

نظر شما در مورد پردازنده ای با ۴۸ هسته چیست؟ آیا اینتل خواهد توانست به هدف خود بسیار زودتر از آنچه محققان اعلام کرده اند دست یابد؟نوشته شده توسط: سینا * | آخرین ویرایش:- | نظرات ()

دنبالک ها: منبع ،